Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herní řád Jablonecké petanque ligy pro rok 2012

1. Termíny a hrací den
Herní sezóna trvá od března (samozřejmě podle počasí) do srpna.
Hracím dne je zejména čtvrtek od 17,00 hod. (kromě dnů, kdy je Supermele), po dohodě kterýkoliv jiný den, na kterém se týmy dohodnou.
2. Místo utkání
Hřiště a další prostory u přehrady u kiosku v blízkosti sauny (za beachvolejbalovými hřišti) 
3. Tým a hráči
Do soutěže se může přihlásit libovolný tým. Počet hráčů v týmu není omezen, hráč však může v průběhu sezóny nastoupit pouze za jeden tým. V jednom zápase hrají dva hráči (teoreticky mohou hrát i ve třech, není to však příliš výhodné). Každý tým zaplatí manipulační poplatek 300,- Kč, členové o.s. JAPKO 200,- Kč, smíšený tým 250,- Kč. Poplatek je jednorázový za celou sezónu a slouží k úhradě režijních nákladů a odměn nejlepším týmům. Vybírat se bude při prvním hracím dnu.
4. Přihlášky do soutěže
Každý tým musí oznámit svůj soutěžní název, kontaktní osobu a kontakt na hráče (e-mail, tel.). Přihlášky se podávají prostřednictvím kontaktního formuláře na těchto stránkách, e-mailem na japkojbc@seznam.cz nebo telefonicky 731 552 312 (Milan), 733 569 847 (Jana). Uzávěrka přihlášek je 15.3.2012.
5. Pravidla
Soutěž se hraje podle mezinárodních pravidel pétanque.
Jedná se o turnaj dvojic, tj. každý hráč má tři koule. V případě, že za tým nastoupí tři hráči, má každý z nich dvě koule. Hraje se do 13 bodů.
Je možné použít rekreační koule. Ty však musí materiálově, rozměrově i hmotnostně odpovídat povoleným parametrům.
U hry nebude přítomen rozhodčí, týmy jsou povinny se na místě shodnout (jedná se zejména o hru na vedlejším hřišti, vymezení autu při hře ve "volném" terénu a pod.).
Občerstvení v přilehlém kiosku si účastníci hradí sami. Ale opatrně s tím, hráči nejsou pojištěni a plně odpovídají za škody na majetku i zdraví dalších osob.
6. Systém soutěže
Týmy budou nasazeny do jedné skupiny.
Základní část se odehraje systémem každý s každým jednokolově. Po ukončení základní skupiny bude určeno pořadí dle následujících kritérií :
1.     Počet vítězství
2.     Vzájemné zápasy (2 týmy se stejným počtem bodů)
3.     Minitabulka a pak 1. a 2. (více týmů se stejným počtem bodů)
4.     Celkové skóre - rozdíl
5.     Nastřílené body
První dva týmy ze základní skupiny postupují přímo do semifinále, další čtyří týmy hrají čtvrtfinále (3-6 a 4-5).
Semifinále (1. proti hůře postavenému čtvrtfinalistovi po základním kole a 2. proti lépe postavenému čtvrtfinalistovi).
Zápas o 3. místo a finále.
Všechny zápasy KO (od čtvrtfinále do finále) se hrají na 2 vítězné zápasy.
Pořadatel si vyhrazuje případné změny v systému soutěže zejména s ohledem na počet přihlášených týmů.
7. Povinnosti účastníků
Všechny týmy mají povinnost nastoupit ve stanovený hrací den a hodinu k odehrání zápasu. Každý tým by měl odehrát min. 2 zápasy v hracím dnu. V případě, že se tým nemůže dostavit je povinen toto sdělit ostatním nejlépe prostřednictvím návštěvní knihy na stránkách soutěže. Kdo s kým bude hrát záleží na dohodě týmů, doporučené pořadí bude uváděno před hracím dnem na těchto stránkách.
Týmy se zavazují, že udělají vše pro to, aby zápasy základní skupiny byly odehrány do termínu 26.7.2012.Zápasy neodehrané do tohoto termínu budou zapsány do tabulky jako 0:0 a žádný tým nezíská vítězství. Pokud jeden z týmů prokáže snahu zápasy odehrát a k nesehrání došlo vinou druhého týmu, vyhrává první tým kontumačně 13:6.
Pokud některý z týmů odstoupí ze soutěže a nebude mít odehráno více než 2/3 zápasů základní skupiny, všechny jeho výsledky se anulují. V opačném případě jsou nedohrané zápasy zapsány jako kontumační vítězství 13:6.
8. Hlášení výsledků
Vítězný tým (není-li dohodnuto jinak) je povinen nahlásit výsledek pořadateli do 3 dnů - kontakt viz. bod 4.
9. Ceny
První tři týmy obdrží poháry pro oba hráče, čtvrtý jako cenu útěchy lahev "klubového" pití. Další ceny dle finančních možností pořadatele. Vítězný tým navíc získává na rok Putovní pohár Jablonecké ligy.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář